Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
DRŽAVNI PRVACI U NAJJAČOJ KATEGORIJI NIKOLA MIHAILOVIĆ I EMINA CERIĆ
DRŽAVNI PRVACI U NAJMLAĐOJ KATEGORIJI MEŠANOVIĆ MENSUR I ZLOTRG ZARA
U ILIJAŠU ODRŽANO BALKANSKO PRVENSTVO ZA VETERANE
EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE U POLJSKOJ
DODJELA PRIZNANJA NAJBOLJIM IGRAČIMA 2022/23

Choose Language

Duple titule za Šećibovića i Mešetovićevu

Odluka STS BiH da zeničkoj Mladosti dodijeli organizaciju državnog prvenstva BiH za kadete i kadetkinje pokazala se kao pun pogodak. Domaćin je na nezaboravan način ugostio mlade takmičare i posjetioce ovog prvenstva u Areni Zenica. Na zadovoljstvo domaćina titulu u muškoj konkurencii osvojio je Zeničanin Adin Šećibović dok je najbolja kadetkinja bila Harisa Mešetović iz Ilijaša.

I pored početnih teškoća i nesigurnosti prvog dana takmičenja Adin Šećibović (Mladost - Zenica) konsolidovao je formu i do kraja prvenstva sačuvao sigurnost i hladnokrvnost, posebno u finalu protiv sjajnog Marka Šimunovića (Mostar - Mostar) kojeg je pobjedio nakon 5 setova (3:2). Treće mjesto podjelili su mlađi kadeti Toni Ramljak (Aladža - Sarajevo) i Kemal Beganović (Vitez - Vitez).

kadeti 2016 2017

Favoritkinja u ženskoj konkurenciji, Harisa Mešetović (Hašim Spahić - Ilijaš) opravdala je tu ulogu i zasluženo osvojila titulu. U finalu je bila bolja od, njoj uvijek neugodne protivnice, Marije Gnjatić (Prijedor - Prijedor) sa 3:1. I u ženskoj konkurenciji do polufinala i bronzane medalje su stigle mlađe igračice Dora Ćosić (CM - Vitez) i Džana Biogradlić (Spin 2012 - Sarajevo).

kadetkinje 2016 2017

Šećibović Adin i Mešetović Harisa su i najuspješniji takmičari prvenstva jer su pojedinačnim titulama pridodali i po jednu u parovima. Šećibović je sa Šimunovićem trijumfovao u muškim parovima dok je Mešetovićeva osvojila titulu u mješovitim parovima sa klupskim kolegom Hamzom Kamenjašem.