Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
SVJETSKI TURNIR ZA MLADE - WTT YOUTH CONTENDER 15.-18. SEPTEMBAR
U SARAJEVU ZAVRŠEN 49. BALKANSKI ŠAMPIONAT U EKIPNOJ I POJEDINAČNOJ KONKURENCIJI
DRŽAVNI PRVACI U NAJJAČOJ KATEGORIJI NIKOLA MIHAILOVIĆ I EMINA CERIĆ
DRŽAVNI PRVACI U NAJMLAĐOJ KATEGORIJI MEŠANOVIĆ MENSUR I ZLOTRG ZARA
PRVI TOP 8 GRUPA A I B ZA JUNIORE I JUNIORKE

Choose Language

Pojedinačnim takmičenjima, u kojima najviše uspjeha je imala reprezentacija Grčke, završeno je 49. ekipno i pojedinačno takmičenje u stolnom tenisu. Ovo kako ga zovu malo Evropsko prvenstvo, na kome je učestvovalo 9 zemalja je po drugi put organizovano u BIH je održano u Sarajevu, sportska dvorana Ramiz Salčin od 04.-09. septembra.

U ekipnom dijelu šampionata Balkana u muškoj kategorije najbolji su reprezentativci Srbije, druga je Grčka, a treći je reprezentacija Rumunije.

1726075205631

Muška reprezentacija u sastavu Zijadić, MihaIlović N.,Mihailović L. i Gutić, pod vođatvom Vranjića su zauzeli izvanredno 5. mjesto. U kvalifikacijama su pobjedili Italiju, da bi u ¼ finalu izgubili od Rumunije 3:1 nakon velike borbe. BIH u razigravanju za plasman pobjedila je Kosovo i Bugarsku. U pojedinačnoj konkurenciji reprezentaciji su se pridružili Matković i Konjić.

Ženska reprezentacija u sastavu Cerić, Mešetović, Zlotrg i Lovrić, predvođene selektoricom Hadžiahmetović Eminom,  su poslije kvalifikacija izgubile u ¼ finalu od Bugarske. U razigravanju za plasman od 5-8, naše djevojke su zauzele 6. mjesto. Upojedinačnoj konkurenciji su se pridružili Gnjatić i Hamzakadić.

1726075205637

U pojedinačnoj muškoj i ženskoj konkurenciji najbolji su bili reprezentativci Grčke, u konkurenciji mješovitih parova Srbija, ženskih parova Bugarska i muških parova Rumunija.

1726075205641

Sve zemlje članice Balkanske stonoteniske unije, učesnici Šampionata, su dale visoke ocjene za organizaciju ovog zahtjevnog takmičenja i izrazili svoje čestitke organizacionom odboru kojeg su sačinjavali Alić Anes, Mujezinović Amela i Pajević Mirsad.

1726075205646

Koristimo priliku da sve klubove, igrače, trenere i njihovo vođstvo pozovemo na WTT YC, Arena hotel Hills 15-18 Septembra, te da svojim dolaskom podrže organizaciju i navijaju za naše mlade reprezentativce u kategorijama U-11,13,15,17,19. Na takmičenju će učestvovati igračice i igrači iz cijelog svijeta, jer se radi o ITTF takmičenju.