Choose Language

Titule za Matkovića i Markovićevu

U Ilijašu je održano državno prvenstvo BiH za kadete i kadetkinje na kojem je nastupilo preko 70 kadeta i 30-tak kadetkinja. Nakon dva dana takmičenja titule su osvojili Matković Luka (Mostar - Mostar) i Marković Snežana (Perućica - Foča).

Matković je pokazao da je naš najbolji kadet i da sa pravom predvodi kadetsku reprezentaciju na međunarodnim takmičenjima. U finalu je bio bolji od svog reprezentativnog kolege Mihailović Luke (Banja Luka - Banja Luka) sa 3:0 u setovima. Treće mjesto su podjelili Muharemagić Adis (Kreka - Tuzla) i Soldo Sandro (Mostar - Mostar).

kadeti 2014

I u ženskoj konkurenciji favoriti su opravdali očekivanja. Marković Snežana (Perućica - Foča) osvojila je prvo mjesto u konkurenciji 30-tak kadetkinja. Markovićeva je u finalu savladala Šehić Eldu (Spin 2012 - Sarajevo) sa 3:1. Treće mjesto podjelile su Tuzlanke Hadžihajdić Azra i Ahmetović Azra.

kadetkinje 2014

U konkurenciji muških parova trijumfovali su braća Mihailović Luka i Nikola (Banja Luka - Banja Luka) pobjedivši u finalu Mostarce Matković Luku i Soldo Sandra. Treće mjesto osvojile su kombinacije Muharemagić Adis (Kreka - Tuzla) / Vučković Petar (Prijedor - Prijedor) i Jukan Eldar / Hadžimuhamedović Admir (Brka 2007 - Brčko).

kadeti parovi 2014

Najbolji ženski par je kombinacija Marković Snežana (Perućica - Foča) / Šehić Elda (Spin 2012 - Sarajevo). One su u finalu pobjedile tuzlansku kombinaciju Ahmetović Azra  / Hadžihajdić Azra (Kreka - Tuzla), a treće su bile Krunić Milana / Vuković Nadežda (Perućica - Foča), te kombinacija Tupo Ilhana (Bugojno - Bugojno) / Silić Amra (Stens 73 - Cazin).